Czy kocham?

Czy kocham?
Znów to pytanie sobie zadaję,
znów innej osobie serce oddaję.
Czy ona mnie widzi? Czy też to czuje?
Czy naprawdę ją interesuję?

Czy kocham?
Znów mętlik mam w głowie,
wszystko ukryte w jednym słowie.
Czy się przekonam? Czy się dowiem?
Czy ona kiedyś je wypowie?

(brak daty)

7 Komentarze

 1. Najważniejsze to,co w sercu. Mężczyźni często mówią o miłości, gdy myślą o seksie. Osobiście wolę czekać na na przejaw uczuć, niż na słowa:)

 2. Skoro się rozwijasz i piszesz o wiele lepiej niż za dni szkolnych, to może nie publikuj wierszy, które nie są wystarczająco dobre na obecny Twój poziom twórczości.
  Wiersz ma ciekawą treść i konstrukcję, niestety rymy typowo częstochowskie psują całość.
  Skoro dziś piszesz o niebo lepiej, może warto popracować nad starymi tekstami, które chcesz wystawić, i zmienić co nieco, by były doskonalsze, lepsze w formie…. ?

  • Tak, wciąż staram się rozwijać ale blog traktuję jako drugą „szufladę”, tzn. chcę mieć swoje teksty w jednym miejscu, a stare wiersze traktuję z większym sentymentem. Co nieco zdarza mi się w nich zmienić, ale to są drobiazgi. Właściwie to obawiam się głównie, że większe zmiany spowodują, że moje „myśli” przekazane w tekście zupełnie zmienią swoją wymowę. Wiersze, które piszę teraz są zupełnie inne, przede wszystkim zrezygnowałam z rymów, rymuję rzadko, bo uważam, że to (wbrew pozorom) jest wyższa szkoła jazdy. Zdaję sobie sprawę, że większość z nich to „Częstochowa”, bo kiedyś pisanie było moją „terapią”, wyrzuceniem z siebie emocji. Teraz robię to dla przyjemności, i staram się pisać jak najlepiej. Dziękuję za tę uwagę, i myślę, że będę mogła zastanowić się nad poprawkami przynajmniej niektórych tekstów :) Pozdrawiam.

 3. Uważam,że nie ważne jak kto ocenia Twoje wiersze, piszesz bo tak to czujesz, bo robisz to dla przyjemności, jednym spodobają się właśnie takie, niekoniecznie mogą się spodobać wszystkim , bo nie można wszystkim dogodzić, ot po prostu jeśli się komuś nie podobają niech nie czytają, a ty jeśli masz taką potrzebę to pisz, jeśli Ci to sprawia przyjemność to pisz, jeśli Ci to w czymkolwiek pomaga to pisz, a z czasem nawet nie zauważysz jak doskonałe one będą. Mnie osobiście się podobają właśnie takie jakie są, bardzo lekkie i przyjemne,a do tego wyrażają to co czujesz i to jest najważniejsze.

  • Myślę podobnie, bo aby coś napisać, trzeba wiedzieć co. W moim przypadku były to często różne uczucia, więc wtedy nie dbałam o formę, zresztą za bardzo nie wiedziałam jak pisać. Dziś, robię to bardziej świadomie, ale nadal uważam, że ważne jest to „coś” w wierszu, przekaz i „serce” autora. Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.